Avastage, millal, kus ja kuidas me 360-kraadiseid pilte kogume

Tutvuge Google'i värvika Tänavavaate sõidukipargiga ja uurige, kuidas me kogume 360-kraadiseid pilte, millega täiustame maailmakaarti.

Google'i tänavavaate piltide kogumine
Google'i tänavavaate piltide kogumise auto animatsioon

Fotode allikad

Tänavavaate fotod pärinevad kahest allikast – Google'ilt ja panustajatelt.

Meie sisu
Sisu panustajatelt

Meie sisu

Google'ile kuuluva sisu juures on omistus „Tänavavaade” või „Google Maps”. Hägustame oma piltidel näod ja autode numbrimärgid automaatselt.

Eeskirjade üksikasjad

Google'i tänavavaate pilt Petrast Jordaanias

Sisu panustajatelt

Kasutaja panustatud sisu juures on klõpsatav/puudutatav konto nimi ja mõnel juhul ka profiilifoto.

Eeskirjade üksikasjad

Panustage Tänavavaatesse

Google'i tänavavaate pilt, Federico Debetto kaardistab Sansibari

Kus me sel kuul kaardistamisega tegeleme?

Me sõidame ja läbime teekondi kõikjal maailmas, et tuua teieni pildid, mis täiustavad teie kogemust ja aitavad avastada ümbritsevat maailma. Kui soovite meie tiimile lehvitada, vaadake altpoolt, millal tiim mõnda läheduses asuvasse kohta jõuab.

Kuupäev Ringkond
Kuupäev Ringkond

Asjaolude tõttu, mis ei allu meie kontrollile (ilm, teesulud jne), võib alati juhtuda, et meie autod ei tegutse või on vaja teha teatud muudatusi. Arvestage ka, et kui nimekirjas on konkreetne linn, võib see hõlmata väiksemaid autosõidu kaugusele jäävaid linnu.

Sõidukipark, mis on valmis avastama maailmaimesid

Oleme külastanud kõigil seitsmel mandril imelisi kohti ja paljud uued on ootamas. Enne teeleasumist võtame arvesse paljusid tegureid, sh maastikku, kliimaolusid ja rahvastiku tihedust, et kasutada just õiget sõidukiparki ja koguda parimaid pilte.

Tänavavaate auto

Katusele lisatud kaamerasüsteemiga Tänavavaate auto on meie kõige sagedamini kasutatav vahend piltide kogumiseks ja see on aidanud meil jäädvustada enam kui 10 miljonit miili kõikjal maailmas (muu hulgas ka näiteks hobuse, kes sööb banaani).
Tänavavaate auto

Trekker

Seda kaasaskantavat kaamerasüsteemi saab kasutada seljakotina või selle saab kinnitada pikapi katusele, mootorsaanile või mootorrattale. See võimaldab koguda pilte kitsastel tänavatel või kohtades, kuhu pääseme ainult jalgsi, näiteks inkade tsitadell Machu Picchu.
Trekker

Muudame kaardid elavaks

Pärast piltide kogumist on aeg kuvada need teie ekraanil. Siin on ülevaade sellest, millega tegeleb meie tiim tagaplaanil.

 • Pildimaterjali kogumine

  Kõigepealt tuleb meil reaalselt ringi sõita ja pildistada kohti, mida funktsiooniga Tänavavaade näidata. Pöörame suurt tähelepanu paljudele teguritele, sh ilm ja rahvastikutihedus eri piirkondades, et kindlaks määrata, kus on võimalik koguda kõige paremat pildimaterjali.

 • Piltide kokkupanemine

  Fotode sobitamiseks vastava geograafilise asukohaga kaardil ühendame me autol paiknevate GPS-, kiiruse- ja suunaandurite signaalide mõõtmistulemused. See aitab meil täpselt taastada auto marsruudi ning isegi fotosid vajaduse järgi kallutada ja kokku panna.

 • Fotodest 360-kraadiste fotode loomine

  Panoraamfotodes lünkade vältimiseks pildistavad kõrvutiasuvad kaamerad veidi kattuvaid fotosid ning seejärel liidame fotod kokku üheks 360-kraadiseks pildiks. Kasutame piltide töötlemiseks spetsiaalseid algoritme, mis vähendavad moonutusi liitekohtades ning muudavad üleminekud sujuvaks.

 • Näitame teile õiget pilti

  Auto laserite pinnapeegelduste kiirus näitab meile hoone või objekti kaugust ning võimaldab luua maailma 3D-mudeli. Kui liigute tänavavaates kaugemal asuvale alale, määrab see mudel, milline panoraam sobib selle asukoha näitamiseks.

Kus oleme käinud?

Sinised piirkonnad kaardil näitavad, kus Tänavavaade on saadaval. Üksikasjade vaatamiseks suumige sisse või sirvige sisu Google Mapsis.

Lisateave