Tänavavaate edulood

 • Autori pilt
  Autori bänneri pilt

  Kuidas Autori muutis radikaalselt teehooldust kogu Soomes, pilt pildi haaval

  Kogu maailmas teevad autojuhtidele ja kohalikele omavalitsustele iga päev muret teepinna kvaliteet, aegunud liiklusmärgid ja valgustamata tänavad. Kuid Autori, Soome tarkvaraettevõte, mis tegeleb lahenduste arendamisega taristu hoolduseks, leidis viisi, kuidas tänavataseme andmeid Google Mapsi Tänavavaate abil tõhusamalt koguda ja analüüsida.

  40 000 km

  pildistatud

  Kaheksa miljonit

  pilti avaldatud

  50 miljonit

  vaatamist

  teede andmed

  20

  projekti jaoks jäädvustatud

  Teehooldustööde haldamise optimeerimine Soomes

  1988. aastal asutatud Autori pakub tarkvara teenusena (SaaS) lahendusi Soome maanteeametile, alltöövõtjatele ja kolmandatest osapooltest konsultantidele seisundi haldamiseks, tegevuskavade koostamiseks ja hooldustööde kooskõlastamiseks. Teede olukorra jälgimine kogu riigis võtab palju aega ning maksab terve varanduse, aga seal, kus teised ettevõtted nägid kulusid, suutis Autori ainulaadset võimalust ära kasutada. Oma Tänavavaate pilte ja SaaSi lahendust kasutades on nad loonud tööriista Soome teehooldustööde andmete ja otsuste tegemise paremaks haldamiseks.

  Vajatakse kiirust ja andmete jagamist

  Tavaliselt peavad teedeametnikud isiklikult kõiki teid külastama, et välja selgitada, mida konkreetses asukohas on vaja teha. See tähendab tuhandete kilomeetrite läbisõitmist ja lugematuid peatusi märkmete tegemiseks. See on kahjulik keskkonnale, aga ka kulukas, vajab mitmeid ressursse ning on väga ajamahukas. Sellepärast pani vajadus keskkonnasõbralikuma digilahenduse järele Autori algupärast väljapääsu otsima. Esimese tänavataseme visualiseerimislahendusena meenus neile Tänavavaade.

  Korrapäraseks teehoolduseks tuleb eri osapooltega sageli jagada tohutuid andmehulki. Tänavavaates on olemas kõik vajalikud tööriistad, mis hõlbustavad teabe jagamist kasutajate vahel. See on saadaval kõikidele inimestele, kellel on nutitelefon, ning see ei nõua sisselogimist ega tarkvara installimist. Kuigi Tänavavaadet on ka varem teehooldusel kasutatud, siis andmete pidev värskendamine oli keeruline. Nägime võimalust, et Tänavavaate integreerimine meie teehoolduse tarkvaraga lahendaks selle probleemi.

  Ari Immonen, Autori digilahenduste nõustamisteenuste divisjoni juht

  Autori lugu

  Liiklusohutuse suurendamine veebi- ja veebiväliste vahenditega

  2017. aasta alguses hakkas Autori Soome riigimaanteede 360-kraadiseid pilte pildistama ja üles laadima. Piltide avaldamiseks kasutati ettevõtte Google'i kontot. Sellest ajast on pildistatud 40 000 km riigiteid ja üles laaditud kaheksa miljonit pilti. Sellega toodi teehooldus võrku. Tänu Tänavavaate ja SaaS-i lahenduste integreerimisele on teeametnikel käepärane kaugjuurdepääs ajakohasele teeteabele.

  Tänu piltidele, mis Autori on Tänavavaates avaldanud, saab aruandeid puuduvate liiklusmärkide, teemärgistuse ja löökaukude kohta üles laadida ja asjakohaste osapoolte jaoks märgendada. Viimased saavad siis Autori juhtpaneeli kaudu probleeme uurida. Kohandatava lahenduse pakkumise teel võimaldab Autori alltöövõtjatel suuremaid hooldustöid ühes kohas jälgida ja kavandada. Pärast hooldustööde lõpetamist tehakse piirkonnast uued 360-kraadised pildid ning laaditakse need üles, et teeandmed oleksid ajakohased. See on vähendanud kohapealse füüsilise kontrolli vajadust, mis säästab aega, raha ning vähendab kasvuhoonegaaside heitkoguseid.

  Liiklusohutuse oluline parandamine kõikide näitajate osas

  Tänavavaade võimaldas Autoril parandada Soome teeametite teabevahetust ja olukorrateadlikkust, mis omakorda aitas vähendada kulusid ja suurendada tõhusust. Mõistes positiivset mõju, mis nende lahendusel võib kogu maailmas olla, töötab Autori praegu välja teeandmete kogumise ja jagamise standarditud mudelit tuleviku tarbeks. Nende lahendus aitas ka kohalikel elanikel oma süsiniku jalajälge vähendada, kuna kokku pildistati 1000 km ratta- ja jalakäijate teid. Inimestel on nüüd juurdepääs värsketele andmetele ning nad saavad lühikesi vahemaid keskkonnasõbralikumal viisil läbida. Lisaks asutakse Autoris sel suvel taas teele ja kogutakse Soomes lisaks 15 000 km, mis toob nad lähemale eesmärgile pildistada ja Tänavavaates avaldada pildid ligi poolte riigiteede kohta.

  Autori edu on vaid üks näide paljudest omalaadsetest viisidest, kuidas ettevõtted kasutavavad Tänavavaadet keerulist probleemide lahendamiseks. Tänavavaade pole pelgalt fotokaardistamise tööriist ning ka teie ettevõte võib sellest suurt kasu saada. Kas olete valmis kirjutama oma Tänavavaate abil saavutatud edu lugu?

  Laadi alla PDF
 • Tahiti pilt
  Bänneri pilt, Tahiti

  Hobist maailmalavadele – kuidas Prantsuse Polüneesia ilu kaardistamine tõi saarte elanikele suurt kasu.

  Prantsuse Polüneesia – valged liivarannad, looklevad matkarajad ja UNESCO maailmapärandi objektid teevad sellest populaarse unistuste sihtkoha. Samal ajal kui mõned meist unistavad sellest sihtkohast, nägi Christophe Courcaud ainulaadset võimalust tuua paradiis kodule lähemale ja edendada turismi Tahitil Tänavavaate abil.

  1800 km

  pildistatud

  1 200 000

  pilti

  kaudu

  8K

  eraldusvõimega videod

  Üle kaheksa

  saare

  18

  hotelli avaldatud

  Üle 450

  ettevõtte kirje
  loodud

  Töö ja lõbu ühendatud

  Ajendatuna oma armastusest Tänavavaate ja Prantsuse Polüneesia kaunite saarte vastu asutas Christophe 2019. aastal ettevõtte Tahiti 360. Ettevõte spetsialiseerub 360-kraadistele fotodele Prantsuse Polüneesia panoraamsetest loodusvaadetest (sh randadest ja matkaradadest) ja nende Tänavavaatesse üleslaadimisele. Christophe'i põhitähelepanu on küll saarte ilu jäädvustamisel ja näitamisel, kuid ta aitab ka kohalikel ettevõtetel olla nähtavam, kasutades selleks Tänavavaate kaasahaaravaid virtuaalseid ringkäike siseruumides.

  Prantsuse Polüneesia kaardistamine

  Praegusel ajal, kui pea kõik on digitaalses vormis leitav, on raske uskuda, et enne Christophe'i ja Tahiti 360 saabumist saartele olid Prantsuse Polüneesiast saadaval ainult satelliidivaated. Olukorda ei teinud kergemaks asjaolu, et saartel nagu Bora Bora ja Tahiti ei olnud tänavatel nimesid. Sellepärast oli ringiliikumine keeruline nii kohalikele kui ka turistidele. Ja mis kõige olulisem, see tegi hädaabiteenuste (tuletõrjujad, kiirabitöötajad ja õiguskaitseametnikud) osutamise veelgi raskemaks.

  Olen alati uskunud, et Tänavavaate abil saab kohalikele kogukondadele olulist kasu tuua. Võimalus reisida konkreetsesse piirkonda ja tutvuda seal ümbrusega enne kodust lahkumist on mind alati lummanud. See näis olevat eriti kasulik Prantsuse Polüneesias, kus ringiliikumine oli võimatult keeruline.

  Christophe Courcaud, Tahiti 360 asutaja.

  Tahiti lugu

  Kohalikud ametiasutused, kes mõistsid kasu, mida Tänavavaade võib saare ellu tuua, tegid ettevõttega Tahiti 360 koostööd kõikide teede kaardistamiseks ja neile nime panemiseks Tahitil, Mooreas, Bora Boral, Raiateal, Maupitil, Huahinel, Fakaraval ja Rangiroal. Christophe kasutas 1800 km Prantsuse Polüneesia läbimiseks maastikusõidukeid, golfiautosid, elektrijalgrattaid, jetisid ja isegi hobuseid. Osalt tänu tema piltidele ja osalt ametiasutuste jagatud kohalikele geoandmetele on nüüd võimalik Google Mapsis saada Tahiti kohta reaalajas liiklusteabe värskendusi, soovitusi kõige kiiremate marsruutide kohta ning juhiseid kohalike ettevõtete leidmiseks. See on eriti kasulik hädaabiteenustele, kes tänu sellele saavad kogu saarel oma tööd tõhustada. Ja lõpuks, juurdepääs Tahiti 360 piltidele Tänavavaates on lihtsustanud linnaplaneerimist ning hoonete ja teede hooldamist.

  Juurdepääs UNESCO maailmapärandi nimistu objektile

  Ettevõtte Tahiti 360 kõige kaasahaaravam ringkäik hõlmab Taputapuatead Raiatea saarel. UNESCO maailmapärandi nimistu objektil on oluline osa selles, et igal aastal külastab Prantsuse Polüneesiat 300 000 turisti. Jäädvustades saart 360-kraadistel kujutistel on Christophe andnud miljonitele võimaluse selle ilu virtuaalselt kogeda. Christophe'i Tänavavaates avaldatud tööd tõid selle maailmaime ekraanidele, mis võimaldab meil kõigil seda uurida.

  Terve saare jäädvustamine ei ole väike ülesanne, kuid Christophe tuli sellega toime. Veendumaks, et 360-kraadistel piltidel saab jäädvustatud kõik, mida Bora Boral oli pakkuda, läbis ta saare autoga, paadiga ja jalgsi. Christophe'il kulus kogu saare jäädvustamiseks ja selle Tänavavaates kõikidele kättesaadavaks tegemiseks vaid seitse päeva.

  Lisaks Bora Borale pildistas Christophe ka kõiki tänavaid Papeetes, Tahiti pealinnas, samuti Pirae linnas. Nähtavus tasus ennast ära, kui mõlema linna fotod Tänavaatesse ilmusid.

  Ka kohalikud ettevõtted said võimaluse Tänavavaates särada. Suured hotellikontsernid – Intercontinental, Manava ja Hilton –, aga ka väiksemad majutuskohad olid elevil võimaluse tõttu oma asutust ülemaailmsel tasandil esitleda.

  Lisandusi soovinimekirja

  Tahiti 360 loodab aasta lõpuks jäädvustada kõik Prantsuse Polüneesia saared. Veel on ees Maupiti, Tahaa, Markiisisaared, Gambieri ja Tubuai saared. Kuigi Prantsuse Polüneesias on veel palju maad katta, mõtleb Christophe juba järgmisest seiklusest. Ta andis nõusoleku teha koostööd kohalike ametiasutustega oma kodulinnas Prantsusmaal ning pildistada 400 km rattateid, teid Amiensi piirkonna köögiviljatalude vahel ja Somme Tourisme'i turistirongi marsruute. Christophe jäädvustab edaspidi ka Teahupoo, mis on 2024. aasta suveolümpiamängude surfivõistluste toimumispaik. Vahepeal aga loodab ta Tänavavaatesse lisada Uus-Kaledoonia ning Wallise ja Futuna saarterühmad, et parandada kohalike elanike elu ning aidata inimestel selle paradiisiga tutvuda.

  Tänavavaade on koostööplatvorm, kus panustajad saavad aidata kogukondadel oma elu paremaks teha ning tuua maailmaimed kodule lähemale, avaldades Google Mapsis suuri pildikogusid. Parim on aga see, et kõik võivad ise Tänavavaate abil oma edukust suurendada. Selleks on ainult vaja astuda esimene samm ja panustada.

  Laadi alla PDF
 • Bhutani pilt
  Bhutani bänneripilt

  Sulusriigist avatuks – kuidas Tänavavaade avas maailmale budistliku kuningriigi.

  Himaalaja keskel asuvas Bhutanis on alati olnud palju mäekurusid, lopsakaid orge ja rahulikke jõgesid. Seetõttu alustas valitsus nende avastamata pärlite näitamiseks Tänavavaatega aastast koostööd, mis aitab samal ajal edendada Bhutani turismi ja sotsiaalmajanduslikku arengut.

  Pärast heakskiitu takistavate tegurite ületamist ning filmimislubade saamist õnnestus Bhutani Turisminõukogul koostöös Google Singapore'i tehnilise toega projekt 2020. aasta mais käivitada. Tänavavaade toetas neid kahe Ricoh Theta V kaameraga, ühe Insta360 Pro kaameraga, kohapealsete koolituste ja regulaarsete vigade otsimise seanssidega, et hoida asjad töökorras.

  2625,86 km

  pildistatud

  2 398 285

  pilti avaldatud

  7,4 mln

  vaatamist

  Kauni Bhutani digitaalne kaardistamine

  Enne Tänavavaate algatust ei olnud Bhutanil tehnilisi teadmisi ja oskusi ning varustust, et potentsiaalsete külastajatega suhelda, mistõttu oli turistidel sinna reisi planeerimine üsna keeruline. Nüüd saavad kõik – budistlikest palveränduritest kuni potentsiaalsete külastajateni – virtuaalselt avastada Trimphu kindluskloostreid ning põliseid Punakha külasid.

  See on verstapost valitsuse plaanis luua ühendus ülejäänud maailmaga ning ka samm edasi Bhutani digitaalses teekonnas lähemale IKT-l põhinevale ühiskonnale.

  Enim külastatud Bhutani tee

  Tänavavaate nutikas navigeerimine annab turistidele võimaluse külastada üle maailma erinevaid populaarseid kohti ning annab reisijatele vabaduse ise valida ja vabalt ringi liikuda. Reaalajas 360-kraadised videomaterjalid ning virtuaalsed ringkäigud kohapealsete olude kohta on aidanud külastajatel panna paika oma reisiootused ja vastavalt ootustele sihtkohta avastada.

  Bhutani Google'i tänavavaate versioon on aidanud nii riiki ennast kui ka inimesi üle kogu maailma. Seda saavad oma teenuste parandamiseks kasutada maamõõtjad, ettevõtted, valitsusasutused, haridusasutused ja paljud teised.

  Dorji Dhradhul, Bhutani Turisminõukogu peadirektor

  Tänavavaatesse on lisatud 500 uut ettevõtet ning Bhutani kaartidele on lisatud 4000 värskendust. See on toonud kasu ka kohalikele elanikele – alates reaalajas liiklusteabe värskendustest ja marsruudi soovitustest kuni võimaluseni kohalikel ettevõtetel rohkem silma paista.

  Paremad tänavavaated

  Lisaks ülejäänud maailmani jõudmisele on valitsuse Tänavavaate algatusest olnud ka palju kasu arendusprojektide planeerimisel. Sajandeid peidus olnud maastiku filmimine tähistab Bhutani pärandi säilitamise strateegia algust. Tänavavaate andmete kaudu saab teha kokkuvõtteid teeoludest ning vajalikes kohtades tingimusi parandada.

  Aina enam ja enam avastajaid tutvuvad Bhutaniga. Tänavavaate algatus on alles alguses ning praegu on kaardile kantud kõigest 20 linna, mis hõlmab 38 394 m², ning plaanis on kaarte regulaarselt uute taristuarendustega värskendada.

  Tänavavaade ühendab väikseid maailmu suurel viisil. Kaasahaarava pildimaterjali abil avastamata pärlite tutvustamine võib märkimisväärselt muuta riigi arengusuunda ning mängida lahutamatut rolli selle arengus.

  Laadi alla PDF