Pettuste vältimine

Ei, tõenäoliselt ei ole te lotovõitja. Te ei saa nii palju kodus töötades teenida. Ja see pakkumine on tõenäoliselt tõesti liiga hea, et tõsi olla.

Veeb võib olla suurepärane koht, kuid kõigi veebikasutajate kavatsused pole head. Siin on kolm lihtsat võimalust, kuidas pettusi vältida ja veebis oma ohutus tagada.

Olge ettevaatlik võõraste suhtes, kes kinke jagavad

Kui saate sõnumi selle kohta, et olete veebisaidi miljones külastaja, teile pakutakse küsitluse täitmise eest tahvelarvutit või muud auhinda või reklaamitakse kiiret ja lihtsat viisi, kuidas raha teenida või töö hankida („Saate kiirelt rikkaks, töötades oma kodus vaid kaks tundi päevas!”), siis ei tähenda see tõenäoliselt head. Kui keegi teatab, et olete midagi võitnud, ja palub teil vormi sisestada oma isiklikku teavet, ärge hakake seda täitma. Isegi kui te nuppu „Saada” ei vajuta, võidakse teie teave siiski petturitele saata, kui te andmete vormi sisestamist alustate.

Kui saate sõnumi tuttavalt, kuid teile tundub, et selle on saatnud keegi teine, võis seda teha mõni tema konto kaaperdanud küberkurjategija, kes üritab teilt raha või teavet välja meelitada – seega olge vastamisega ettevaatlik. Tavaliselt palutakse kiirelt raha saata väitega, et ollakse välisriigis hädas, või on tema telefon ära varastatud ja talle ei saa helistada. Sõnumis võidakse ka paluda klõpsata lingil, et pilti, artiklit või videot vaadata. Tegelikult suunatakse teid aga saidile, kus võidakse teie teavet varastada – seega mõelge enne klõpsamist hoolikalt järele!

Tehke taustauuring

Internetis oste sooritades tehke müüja taustauuring ja olge ettevaatlik kahtlaselt odavate hindade osas, nagu olete ka siis, kui oma kohalikus kaupluses oste sooritate. Uurige hoolikalt veebipakkumisi, mis tunduvad liiga head, et tõsi olla. Keegi ei soovi langeda võltstoodete ostmise ohvriks. Inimestel, kes pakuvad tavaliselt ilma allahindluseta kalleid tooteid tasuta või 90% tavahinnast odavamalt, on üldjuhul kurjad kavatsused. Kui kasutate Gmaili ja vaatate meili, mis on meie süsteemi arvates petturlik, võite näha ekraani ülaosas hoiatust – kui seda hoiatust näete, mõelge enne sellele vastamist hoolikalt järele.

Olge ettevaatlik pettuste suhtes, kus kasutatakse Google'i brändi. Google ei korralda loteriisid. Me ei nõua uutelt töötajatelt koolitustasusid – kui saate meili, kus on öeldud, et Google on teid tööle võtnud, kuid te peate enne alustamist maksma koolitustasu, siis on see pettus. Olge ettevaatlik inimeste osas, kes müüvad teenuse Google Wallet vahendusel autosid. Lisateave mitmesuguste pettuste kohta, kus kasutatakse Google’i brändi.

Kahtluse korral ärge võtke riske

Kas teil on mõne reklaami või pakkumise suhtes halb eelaimus? Usaldage oma kõhutunnet! Klõpsake ainult neil reklaamidel või ostke tooteid saitidelt, mis on ohutud, millel on arvustusi ja mida usaldatakse.

Paljudel Interneti-ostuplatvormidel on usaldusväärsete kaupmeeste/müüjate programmid. Nende müüjate profiilidel on tavaliselt nähtaval kohal olev kinnitustempel. Veenduge, et see tempel või sertifikaat on ehtne, vaadates üle ostuplatvormide juhised. Kui platvorm sellist programmi ei paku, vaadake müüja arvustuste arvu ja kvaliteeti.

Kui klõpsasite Google'is halval reklaamil või märkasite seda, andke meile sellest teada, et saaksime vajalikud meetmed kasutusele võtta.