Kuidas saame teid aidata identiteedivargusega võitlemisel

Google kasutab mitmesuguseid tehnoloogiaid, et kaitsta teid Internetis identiteedivarguse eest ja tagada teie Google'i konto turvalisus.

Kaheastmeline kinnitamine

Veelgi parema kaitse tagamiseks teie Google'i kontole pakume oma kasutajatele kaheastmelist kinnitamist. See tööriist lisab täiendava turvakihi, nõudes Google'i kontole sisselogimiseks mitte ainult parooli, vaid ka kinnituskoodi. Isegi kui teie parool on lahti murtud, ära arvatud või varastatud, ei pääse ründaja teie kontole, sisestamata kinnituskoodi, mille teie mobiiltelefonile saadame. Pakume kaheastmelist kinnitamist enam kui 50 keeles ja 175 riigis. Lisateave kaheastmelise kinnitamise seadistamise kohta.

Krüpteerimine

Google kasutab teie isikliku teabe kaitsmiseks ründajate ja nuhkide eest erinevaid meetmeid. Vaikimisi krüpteerime Gmaili ühenduse teie arvuti ja Google'i vahel – nii ei saa teised teie Google'i tegevusi jälgida. Seda kaitset, mida nimetatakse ka seansiüleseks SSL-i krüpteerimiseks, kasutame vaikimisi ka siis, kui olete sisse logitud Google Drive'i ja paljudesse teistesse teenustesse.

Hoiatused kahtlaste kontotegevuste kohta

Oleme hoiatanud paljusid kasutajaid, kui nende Google'i kontodel tundus toimuvat midagi kahtlast – näiteks logiti kontole sisse ühest riigist ja veidi aega pärast seda juba teisest riigist. Sellest ebatavalisest juurdepääsust teavitati neid kasutajaid Gmaili postkasti saadetud hoiatussõnumiga. Kui usume, et mõne kasutaja konto on ohtu sattunud, käsime tal vahel ka parooli vahetada.

E-posti autentimine

Väärkasutuse vastu võitlemiseks ja rämpsposti vältimiseks kasutab Gmail e-posti autentimist, et teha kindlaks, kas kiri pärineb ka tegelikult aadressilt, kust see tundub olevat saadetud. Kõigile aktiivsetele Gmaili kasutajatele ja inimestele, kes nendega kontaktis on, pakutakse automaatset kaitset ohtude vastu, mis on seotud nende isikliku ja finantsteabega.

Rämpspostivastane kaitse

Gmail kaitseb teid rämpsposti ja pahatahtlike meilide eest. Gmail töötleb iga päev miljardeid sõnumeid ja tulemused kasutajate rämpsposti eest kaitsmisel on suurepärased – alla 1% kogu rämpspostist Gmailis jõuab kellegi postkasti. Kui rämpsposti levitaja saadab uut tüüpi rämpsmeili, tuvastavad ja blokeerivad meie süsteemid selle Google'i kontodelt vaid minutitega. Tänu sellele on rämpssõnumite võimalused teie arvutit kahjustada või isiklikku teavet varastada palju väiksemad.