Kuidas saame teid aidata pettuste eest kaitsta

Nagu päris maailmas, leidub ka Internetis kelme ja petiseid. Google kasutab mitmesuguseid meetmeid, et teid pettuste eest kaitsta.

Halbade reklaamide (ja halbade reklaamijate) blokeerimine

Meil on väga selged eeskirjad selle kohta, kes tohivad reklaame Google’i tööriistade kaudu näidata. Meie reklaamieeskirjad on koostatud kasutajate ohutust ja usaldust silmas pidades. Näiteks ei luba me reklaamida pahatahtlikke allalaaditavaid rakendusi, võltskaupu ega ebaselgete arveldusviisidega reklaame. Kui aga leiame reklaamipettuse, ei blokeeri me ainult reklaami – blokeerime ka reklaamija ja ta ei saa enam kunagi Google’is reklaamida.

Selge kulude teave

Üks viis, kuidas kurjategijad võrgus raha teenivad, on kellegi arvuti või telefoni kasutamine millekski, mille eest seadme omanik peab tasuma raha, mis jõuab seejärel kurjategijani. Näiteks kasutatakse skeemi, mille puhul luuakse rakendus, mis paneb kellegi telefoni saatma tekstsõnumeid või helistama tasulise telefoni vestlusliinile. Selle eest peab seadme omanik tasuma raha, mis jõuab lõpuks petturini.

Android-telefonide puhul võite lugeda, mida rakendus teie telefoniga teha palub teenuse Google Play jaotisest „Õigused”. Enne rakenduse allalaadimist vaadake see teave üle, et otsustada, kas soovite selle hankida või mitte. Kui hakkate näiteks uut telefonihelinarakendust alla laadima, näete, kas see rakendus võib teie nimel helistada. Kui rakendus tundub kahtlane, saate selle installimisest loobuda.

Uuemate Android-seadmete puhul teavitame teid, kui rakendus üritab saata SMS-i telefoninumbrile, mis võib tekitada lisatasusid. Seejärel saate valida, kas lubada rakendusel sõnumit saata või see blokeerida.