Gmaili seadete kontrollimine

Kui kasutate Gmaili, saate oma konto turvalisuse tagada nende toimingutega.

Veenduge, et teie meile ei edastata ega jagata ilma teie loata

Kontrollige Gmailis vahekaardil „Meiliseaded” seadeid Edastamine ja Volitus, mis annavad teistele juurdepääsu teie kontole, veendumaks, et teie meile suunatakse õigesti edasi.

Kui unustasite parooli, on teil vaja kuidagi oma kontole tagasi pääseda

Kui peate oma parooli lähtestama, saadab Google meili teie taastamise e-posti aadressile. Seega veenduge, et teie taastamise e-posti aadress on ajakohane ja pääsete sellele kontole juurde. Saate oma Gmaili profiilile lisada ka telefoninumbri, et saada parooli lähtestamise kood tekstsõnumiga.

Kui teie kontoga on seostatud telefoninumber, on see üks lihtsamaid ja usaldusväärsemaid viise, kuidas oma konto turvalisus tagada. Näiteks saab Google telefoninumbri abil kontrollida isiku õigsust, kui keegi üritab teie kontole juurde pääseda, ning saata teile kinnituskoodi, et pääseksite oma kontole taas juurde, kui olete sisselogimisandmed kaotanud. Kui annate Google'ile taastamise telefoninumbri, ei registreerita teid turundusloenditesse ega jagata teie numbrit kaugturustajatele.

Teie mobiiltelefon on turvalisem isikutuvastusmeetod kui taastamise e-posti aadress või turvaküsimus, kuna erinevalt viimasest kahest on teil mobiiltelefonile füüsiline juurdepääs.

Veenduge, et teie kontoga seoses ei esine kahtlast kasutust ega tegevust

Vaadake konto regulaarselt üle veendumaks, et kontol ei ole tehtud tundmatuid või kahtlaseid tegevusi. Klõpsake lehe allosas lingil „Üksikasjad”, kust leiate viimased IP-aadressid, kust teie e-posti sisse logiti, ja nendega seostatud asukohad. Kui näete kahtlaseid kontotegevusi, muutke kohe oma parooli ja logige kontolt välja. Lisateave kahtlaste kontotegevuste kohta.

Kui Gmaili sisse logite, veenduge, et veebiaadress algab kombinatsiooniga https:// (mitte ainult „http://”). See näitab, et teie ühendus veebisaidiga on krüpteeritud ja jälgimise või vahelesegamise vastu paremini kaitstud. Rohkem nõuandeid Gmaili kohta leiate meie Gmaili turvalisuse kontroll-loendist.

Gmaili kasutaja poolsest ahistamisest teavitamine

Kui märkate, et Gmaili kasutaja rikub Gmaili eeskirju, vaadake üle need soovituslikud edasised toimingud.

Ohutustööriistad

Tutvuge viie kõige populaarsema Google’i võrguohutusfunktsiooniga, mis aitavad teie perekonnal võrgus turvalisuse tagada.

Google'i kontod

Google’i konto veelgi turvalisemaks muutmine

Saate lisada Google’i kontole täiendava turvakihi, võttes kasutusele kaheastmelise kinnitamise. Kui kaheastmeline kinnitamine on sisse lülitatud, saadab Google teie mobiiltelefonile pääsukoodi, kui keegi püüab võõrast arvutist teie kontole sisse logida. Kui keegi varastab või arvab ära teie parooli, ei saa potentsiaalne ründaja teie kontole ikkagi sisse logida, kuna tal pole teie telefoni. Nüüd saate end kaitsta sellega, mida teate (teie parool), ja sellega, mis teil on olemas (teie telefon).

Lisateave

Pääsete oma seadete juurde, kui klõpsate paremas nurgas oma nimel või pildil ja seejärel valikul Konto.

Klõpsake lehe ülaosas valikul Turvalisus. Klõpsake parooli väljal valiku „Kaheastmeline kinnitamine” kõrval valikul Seadistamine.

Seejärel näete üksikasjalikku etapiviisilist seadistusjuhendit.

Seejärel naasete kaheastmelise kinnitamise seadete juurde. Vaadake oma seaded üle ja lisage varutelefoninumbrid.

Oletegi lõpetanud! Järgmisel sisselogimisel saate SMS-i kinnituskoodiga.

Chrome

Veebi privaatne sirvimine

Saate veebi privaatseks sirvimiseks arvutis, tahvelarvutis või telefonis kasutada Chrome'i brauseri inkognito režiimi. Inkognito režiimis ei salvestata avatavaid lehti ega allalaaditavaid faile Chrome’i sirvimise ega allalaadimiste ajaloos.

Lisateave

Klõpsake brauseri tööriistaribal Chrome'i menüül → valikul Uus inkognito aken.

Avaneb uus aken, mille nurgas on inkognitoikoon. Väljumiseks lihtsalt sulgege aken.

Google'i kontod

Teie Google’i konto, teie valikud

Konto seadete lehel näete oma Google'i kontoga seostatud teenuseid ja teavet ning saate muuta oma turva- ja privaatsusseadeid.

Lisateave

Pääsete oma seadete juurde, kui klõpsate paremas nurgas oma nimel või pildil ja seejärel valikul Konto.

Google'i kontod

Hoiatuse saamine teie nime veebis kuvamisel

Funktsioon Mina veebis aitab teil näha ja hallata seda, mida inimesed näevad, kui nad teid Google'ist otsivad. See aitab teil seadistada Google'i hoiatusi, et saaksite jälgida, kui võrgus avaldatakse teie kohta teavet, ja pakub automaatselt välja mõned otsinguterminid, millel võiksite silma peal hoida.

Lisateave

Logige sisse oma Google'i kontole ja liikuge jaotisesse „Mina veebis”.

Klõpsake valikul Minu veebihoiatuste haldamine ja klõpsake seejärel hoiatuse loomiseks punasel nupul.

Teie nimi kuvatakse tekstiväljal. Täiendavate soovitatud hoiatuste nägemiseks klõpsake tekstiväljal.

Hoiatuse lisamiseks klõpsake valikul Lisa. Muudatuste tegemiseks klõpsake pliiatsiikoonil ja kustutamiseks prügikastiikoonil.

Valige rippmenüüst „Kui tihti?” hoiatuste sagedus.

Google'i kontod

Teie Google’i kontole salvestatud andmete haldamine

Google Dashboard näitab teile, mis on salvestatud teie Google'i kontole ja annab ülevaate mõnest teie hiljutisest kontotegevusest. Saate ühes keskses asukohas hõlpsalt oma andmeid ja tegevusi vaadata ning pääseda teenuste (nt Blogger, Kalender, Docs, Google+ ja muud) seadete juurde.

Lisateave

Avage Dashboard, et näha oma Google’i kontoga seotud andmete kokkuvõtet ja hallata oma isiklikke seadeid.

Siin saate näha ja hallata oma Google’i kontole salvestatud andmeid.

Vaadake veel ohutustööriistu